تایید وجود آنفلوآنزای مرغی در تهران و البرز/ به پرنده‌های مرده دست نزنید

تایید وجود آنفلوآنزای مرغی در تهران و البرز/ به پرنده‌های مرده دست نزنید

  • نویسنده: دکتر آراسب دباغ مقدم، نایب رییس کمیسیون بهداشت مواد غذایی نظام دامپزشکی کشور
  • ۰۹ آذر ۱۳۹۵
  • بازدید: ۲۱۶ بار

سازمان دامپزشکی کشور طی دو اطلاعیه وجود آنفلوانزای پرندگان را در کشور و همچنین در استان‌های تهران و البرز تایید کرد.

سلامتیسم

سازمان دامپزشکی کشور طی دو اطلاعیه وجود آنفلوانزای پرندگان را در کشور و همچنین در استان‌های تهران و البرز تایید کرد.

شیوع آنفلوانزای پرندگان در چنین فصل سردی از سال که ورود پرندگان مهاجر از نقاط شمالی جهان به ایران را به همراه دارد، موضوعی عجیب و تازه‌ای نیست و تقریبا هر سال در همین ماه‌ها اتفاق می‌افتد. برخی از افراد با شنیدن چنین اطلاعیه‌هایی دو نوع نگرانی برای‌شان ایجاد می‌شود:

۱- نگرانی از ابتلای به آنفلوانزای پرندگان در خود یا خانواده‌های‌شان.

۲- نگرانی از بابت ابتلا به آنفلوانزای پرندگان به دنبال مصرف مرغ یا تخم‌مرغ.

 

در مورد نگرانی اول باید گفت که اگر افراد با مرغ یا سایر پرندگان زنده سر و کار ندارند (مثلا در مرغداری یا کشتارگاه یا پرنده فروشی کار نمی‌کنند)، نیازی به نگرانی نیست. عموم افراد شهری، در طول عمرشان حتی یک بار هم در تماس نزدیک با یک پرنده قرار نمی‌گیرند، بنابراین نگرانی اول بی‌مورد است. اگر هم که با مرغ یا پرندگان زنده سر و کار دارند، ضمن تزریق واکسن آنفلوانزا، به دستورات سازمان دامپزشکی کشور و مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گوش کنند.

نکته‌ای که در اینجا وجود دارد، آموزش به کودکان و حتی بزرگسالان در مورد عدم دست‌کاری لاشه پرندگان مرده‌ای است که ممکن است مثلا به طور اتفاقی در حیاط مدرسه یا کوچه و خیابان پیدا کنند.

 

در مورد انتقال آنفلوانزای پرندگان از راه خوردن مرغ یا تخم مرغ هم باید گفت باتوجه به این‌که انتقال بیماری توسط (ریزقطرات) و از مسیر دستگاه تنفسی صورت می‌گیرد و با توجه به این‌که ویروس آنفلوانزا نسبت به دمای پخت غیر مقاوم است، هیچ نوع نگرانی در این مورد وجود ندارد.

به منظور پیشگیری از ابتلای احتمالی به آنفلوانزا و برخی از بیماری‌های دیگر در هنگام پاک کردن مرغ، توصیه بر این است که بعد از پاک کردن، دست‌هایمان را با آب و صابون به صورت اصولی بشوییم و در حین پاک کردن مرغ هم به چشم یا بینی خود دست نزنیم.

 

توصیه همیشگی در مورد تخم مرغ هم این است که آن را از نوع شناسنامه‌دار که زیر نظر سازمان دامپزشکی کشور تولید و بسته‌بندی می‌شود، تهیه کنیم و اگر به منابع تولید آن اطمینان نداریم، حتما تخم مرغ را به صورت کاملا پخته استفاده کنیم.

 

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

هفت × شش =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب