مشکلات پیش روی سالمندان مبتلا به ایدز/ احساس خستگی

مشکلات پیش روی سالمندان مبتلا به ایدز/ احساس خستگی

  • ۰۷ آذر ۱۳۹۵
  • بازدید: ۴۸۹ بار

احساس خستگی، فرسودگی و کمبود انرژی، یکی از حالت‌های رایج در میان افراد مبتلا به HIV است. این نوع از خستگی‌ها می‌توانند به‌علت فعالیت خود ویروس یا عوارض جانبی ناشی از مصرف دارو به وجود بیایند.

سلامتیسم

خستگی 
احساس خستگی، فرسودگی و کمبود انرژی، یکی از حالت‌های رایج در میان افراد مبتلا به HIV است. این نوع از خستگی‌ها می‌توانند به‌علت فعالیت خود ویروس یا عوارض جانبی ناشی از مصرف دارو به وجود بیایند. البته نباید به‌خاطر این مساله بیش از حد ناراحت باشید، چون سبک زندگی سالم می‌تواند انرژی افراد مبتلا به HIV را تقویت کند.


سبک زندگی سالم برای تقویت انرژی در این بیماران، دارای چند بخش عمده است: رژیم غذایی سالم و متعادل، ورزش کردن به‌طور منظم، خواب کافی براساس الگوی خواب منظم. البته متخصصان معتقدند که درمان بیماری‌ها، خصوصا درمان خود HIV، می‌تواند به مقابله با عارضه خستگی کمک زیادی کند.

زوال عقل
ابتلا به ویروس HIV می‌تواند خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش بدهد. براساس گزارش‌های دانشگاه پزشکی جان هاپکینز، زوال عقل باعث شکل‌گیری اختلالات شناختی می‌شود. البته بهترین راه جلوگیری از ابتلا به زوال عقل، مصرف داروها براساس قواعد تعیین‌شده و تجویزشده است. مصرف داروهایی که برای مقابله با HIV تجویز شده‌اند، هرگز نباید خودسرانه متوقف شود.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

هشت - یک =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب