آشنایی با راه‌های پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا/ استفاده از دستمال‌های ضدباکتری

آشنایی با راه‌های پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا/ استفاده از دستمال‌های ضدباکتری

  • ۰۱ آذر ۱۳۹۵
  • بازدید: ۱۲۲ بار

فضاهای عمومی تنگ و محدود، مثل فضایی که در وسایل حمل‌ونقل عمومی وجود دارد، دقیقا همان نقاطی هستند که بسیاری از سرماخوردگی‌ها و آنفلوآنزاها از آن‌ها شروع می‌شوند.

سلامتیسم

فضاهای عمومی تنگ و محدود، مثل فضایی که در وسایل حمل‌ونقل عمومی وجود دارد، دقیقا همان نقاطی هستند که بسیاری از سرماخوردگی‌ها و آنفلوآنزاها از آن‌ها شروع می‌شوند. بنابراین، بلافاصله بعد از رسیدن به مقصد و بیرون آمدن از این فضاهای آلوده، دست‌های خودتان را به‌خوبی بشویید. این کار اجازه نمی‌دهد که میکروب‌ها از دست‌ها به سطوح مختلفی که در محل کار یا در خانه وجود دارند، انتقال بیابند.


اگر فکر می‌کنید که دور ماندن از سرفه‌ها و عطسه‌های مردم در فضاهای عمومی غیرممکن است، حتما دهان و بینی خودتان را با استفاده از لباس یا ماسک‌های مخصوص بپوشانید.
کسانی که به‌خاطر نوع شغل‌شان، زمان زیادی را پشت میز کار می‌نشینند، باید همواره چند عدد از دستمال‌های ضدباکتری را همراه خودشان داشته باشند. استفاده از دستمال‌های ضدباکتری برای ضدعفونی کردن سطوح مختلفی که دائما با دست‌های شما در تماس هستند، ضروری است. در محل کار نمی‌توان از تماس دست‌ها با چشم‌ها و صورت جلوگیری کرد. بنابراین، از بین بردن منبع عفونت به شما کمک می‌کند تا از ابتلا به آنفلوآنزا جلوگیری کنید.

افزودن نظر

در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب