باورهای نادرست درباره دیابت/ بخش اول

باورهای نادرست درباره دیابت/ بخش اول

  • ۱۰ مهر ۱۳۹۵
  • بازدید: ۳۶۲ بار

بیشتر افراد بعد از پی بردن به این‌که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستد، دچار نگرانی و تردید نسبت آینده می‌شوند. این نگرانی و تردید کاملا طبیعی است، اما نباید حالت غیرعادی و مخرب به خودش بگیرد.

سلامتیسم

بیشتر افراد بعد از پی بردن به این‌که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستد، دچار نگرانی و تردید نسبت آینده می‌شوند. این نگرانی و تردید کاملا طبیعی است، اما نباید حالت غیرعادی و مخرب به خودش بگیرد. بنابراین، همه بیماران دیابتی باید یاد بگیرند که چطور افکار منفی را از خودشان دور کنند و کنترل وضعیت را به دست بگیرند. در ادامه به شایع‌ترین نگرانی‌ها در بین بیماران دیابتی و راه‌های مقابله با آن‌ها می‌پردازیم.


۱. «این‌که من مجبورم خودم را از غذاهای مورد علاقه‌ام محروم کنم، اصلا عادلانه نیست».
برای این‌که بتوانید چنین تصور اشتباهی را کنار بگذارید، بهتر است به متخصص تغذیه مراجعه کنید تا با واقعیت‌های لازم درباره تمام چیزهایی که می‌توانید یا نمی‌توانید بخورید، آشنا شوید. ابتلا به بیماری دیابت نوع ۲، اصلا به معنای این نیست که شما هرگز نمی‌توانید کیک شکلاتی یا سیب‌زمینی سرخ‌کرده بخورید. درواقع، شما فقط باید بدانید که در چه مواقعی و به چه مقداری می‌توانید از این نوع غذاها استفاده کنید.


۲. «ابتلا به دیابت ممکن است باعث از دست دادن پاها، بینایی یا اتفاقات بدتر برای من شود».
در صورت کنترل نکردن بیماری دیابت، همه این عوارض احتمالی ممکن می‌شوند. با این‌حال، مدیریت بیماری دیابت، خطرط چنین احتمالاتی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. درواقع، باید سبک‌زندگی سالمی را انتخاب کنید و طبق برنامه از داروهای تجویزی استفاده کنید. همین دو کار مهم، عوارض ناخوشایند را از شما دور نگه می‌دارد.

افزودن نظر

در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب